fbpx

Lisans Tamamlama

LİSANS TAMAMLAMA

Yurt dışında lisans tamamlama programlarıyla 4 yıllık lisans diplomanızı yurt dışında alın!

Yurt dışında lisans tamamlama programları, iki yıllık ön lisans eğitimini Türkiye’de alarak lisans diplomasını yurt dışında almak isteyen öğrenciler için çok uygun bir seçenektir. Türkiye’de pek çok öğrenci, 4 yıllık lisans programlarına geçiş yapma arzusuyla 2 yıllık “Ön Lisans” eğitimi veren meslek yüksekokullarını tercih etmektedir. Fakat eğitim hayatı kâğıt üzerinde hesaplanandan daha zorlu geçebilmektedir… 

Ülkemizde öğrenci sayısının çok yüksek olması ve her geçen gün eğitim hayatında da rekabetin artması dolayısıyla 4 yıllık lisans programlarına devam etmek isteyen gençlerin hayalleri suya düşmektedir. Bu noktada yurtdışında lisans tamamlama, gençler için çok cazip bir alternatif olmaktadır.  

Ön lisans eğitimine Türkiye’de başlayıp yurt dışında lisans tamamlamak isteyen öğrencilerin 2 yıllık eğitim sürelerinde iyi derece İngilizce öğrenmeleri ve not ortalamalarını yüksek tutmaları başarılı bir geçiş için yeterli olacaktır.

 

Yurtdışında Lisans Tamamlamak için Gereken Belgeler ve Şartlar

2 yıllık ön lisans mezunlarının yurt dışı üniversitelere lisans tamamlama başvuru prosedürü, lisans programına veya transfer sistemine başvuru ile aynıdır. Öğrenci, 2 yıllık ön lisans eğitiminde almış olduğu derslerin not dökümünü yani transkript, 2 adet referans, mezuniyet diploması ve varsa İngilizce yeterlilik belgesini sunmak zorundadır. Bu belgeleri sunan öğrencilerin yurt dışında lisans tamamlama başvuru prosedürü, en fazla 2-3 ay sürer. Özellikle İngiltere ve Avustralya üniversitelerinden çok daha hızlı cevap alınır.

YÖK Denkliği 

Yurtdışında lisans tamamlamak isteyen öğrenciler için CANADEMY’in deneyimli danışmanları, YÖK tarafından kabul gören ve denkliği olan üniversiteler arasından bölümünüze ve bütçenize en uygun olanlarını sunacaktır.

Menü