fbpx

Kanada’da Lise Eğitimi

Kanada’da Lise okumak

Dünyanın en iyi üniversitelerine sınavsız girebilme hakkını Kanada’da bir liseden mezun olarak  elde edebileceğinizi biliyor muydunuz? İşte Kanada’da lise eğitimi hakkında bilmeniz gereken her şey…

Kanada’da her eyaletin kendi eğitim bakanlığının ihtiyaçlarını karşılayan, o eyalete özgü bir müfredatı vardır. Kanada’da eğitim; ezbere dayalı olmayan, eleştirel düşünmeyi, liderlik özelliklerini ve objektif bakış açılarını geliştiren bir sistem olarak karşımıza çıkıyor.

Türkiye’de lise eğitimi alıyorsanız, lise değişim programları sayesinde en az bir yıl olmak üzere Kanada’da lise okuyabilir ve uluslararası bir tecrübe yaşayabilirsiniz. Bu tecrübe sonunda ileri düzeyde İngilizce öğrenecek, Kanada kültürü ve yaşam tarzını yakından tanıyacak, diğer yabancı öğrencilerle beraber eğitim alıp çok uluslu yapıyı göreceksiniz. 

Dünyanın En İyi Üniversitelerine Sınavsız Girebilme Hakkı ve Lisede Burs İmkanı

Kanada’da lisenin son iki senesini okuduğunuz takdirde üniversiteye girerken İngilizce yeterlilik sınavı istenmemektedir. Kısacası sadece Kanada’dakilere değil, dünyanın tüm gözde üniversitelerine de girebilecek kalitede bir eğitimle donatılmış olacaksınız. Ayrıca 3.000-10.000 Kanada doları arasında değişen burs kazanma şansınız da var.

Kanada’da Misafirimiz olur musunuz?

Kanada’da ikamet eden CANADEMY Homestay ekibimiz sayesinde, ÜCRETSİZ olarak her öğrencimize ihtiyaçları olduğunda, en kısa sürede aileleri sıcaklığında yardımcı olarak, kendilerini Kanada’da güvende hissettirmekteyiz. Kanada’ya gelen her öğrencimiz yıllardır titizlikle seçilen özel ailelerin yanında ya da okula ait yurtlarda kalmaktadır.

Aile yanında konaklayan öğrencilerimiz adeta ailenin bir parçası olur. Aileyle beraber yemek yer, sosyal aktivitelere katılır, zaman geçirirler. Her öğrencimizin evde kendine ait bir odası vardır. Aileler öğrencilerin Kanada’da yeni okuluna ve yeni yaşamına daha çabuk adapte olması için ona yardımcı olurlar. Yatılı okullara giden öğrencilerimiz ise okulların yurtlarında kalmaktadırlar.Lise Eğitim ve Yaşam Maliyeti

Lise eğitim ve yaşam maliyeti, eyalete ve okula göre değişkenlik gösterse de, her şey dahil 18.000 Kanada doları gibi uygun bir ücrete de eğitim alınabilmektedir. Kanada dolarının Amerikan dolarından %30 civarında ucuz olduğunu düşünürsek, Kanada eğitim için tam bir fırsatlar ülkesi olarak ön plana çıkıyor.

 

Başvurular Ne zaman ve Nasıl?

Kanada Liselerine başvurular bir önceki senenin eylül ayından itibaren yapılabilir, ama pek çok okul online başvurularını ekim-kasım aylarında açmaktadır. Bu sebeple CANADEMY Academy personelimizle irtibat kurup ÜCRETSiZ olarak başvuru süreci ile ilgili en güncel bilgileri alabilirsiniz. 

Program kayıtlarıyla ilgili her türlü bilginin sağlanmasından, başvurularınızın yapılmasına, kalacak yerinizin ayarlanmasından, uçak biletinizin temini ve Kanada’da havaalanında karşılama ve gideceğiniz adrese bırakma organizasyonunu ayarlamaya kadar tüm işlemleriniz CANADEMY Eğitim ve Akademi Merkezi tarafından ÜCRETSİZ yapılmaktadır.

Menü