fbpx

Sık Sorulan Sorular

Dil okuluna kayıt olmak için herhangi bir ön şart gerekmemektedir. Dileyen herkes, hangi okuldan mezun olursa olsun başvuru yapabilir.

Dil okullarına yılın her döneminde, her ay başı, hatta her hafta başı başlamak mümkündür. Fransızca, Almanca ve İtalyanca’nın başlangıç tarihleri okuldan okula farklıdır.

Kanada’nın İngilizcesi dünyanın her yerinde anlaşılabilir, akıcı ve temiz olarak nitelendirilen bir İngilizcedir. Kanada, Fransızca öğrenmek için de imkân sunmaktadır. Kanada’da öğreneceğiniz Fransızca, uluslararası seviyededir ve dünyanın her yerinde kendinizi rahatlıkla ifade etmenizi sağlar. Bunun yanında, özellikle uzun dönemli dil eğitimi alındığı takdirde çok daha ekonomik olmaktadır. Eğer dil eğitiminizi bir kolej veya üniversite bünyesinde alırsanız, aynı zamanda kampüs içi ve kampüs dışı çalışma izniniz de olmaktadır. Fakat kolej ve üniversitelerde eğitim ücretleri dil okullarına göre çok daha yüksektir.

Türk öğrenciler için özel indirim kampanyaları yapan okullar mevcut. Danışmanlık firmalarının indirim yapmaları okulun imajını zedeleyeceği ve haksız bir rekabet yaratacağı için kesinlikle yasaktır. Bütün acenteler o okul için belirtilen fiyatları uygulamak zorundadır.

Dil okullarına gelen yabancı öğrencilere maalesef çalışma izni verilmez.

Evet gereklidir. 6 aydan uzun süreli dil eğitimleri için Study Permid vizesine başvuru yapılmalıdır.

Elbette! Burslu eğitim imkânı Kanada’da eğitimi daha da cazip hale getiriyor; başarılı öğrencilere 3 bin ile 10 bin Kanada doları arasında değişen burslar verilebiliyor.

Kanada hükumeti Kanada’da 2 yıl master yapan öğrencilere 3 yıl sonrasında göçmen olarak Kanada’da kalma imkanı sağlamaktadır.

CANADEMY

Menü