fbpx

Kanada’da Kolej Eğitimi

Kanada’da diploma ve sertifika programları veren okullar: Üniversite Kolejleri, Community veya Teknik Enstitüler ve Kariyer Kolejleri olmak üzere 3 çeşitttir.

Üniversite Kolejleri; Kanada üniversiteleri ile bağlantılı çalışırlar ve akademik program verirler. Öğrenciler Kanada eğitim sistemine göre akademik ya da pratik eğitimi seçebilir ve diploma ya da sertifika alabilirler.

Community Kolej ya da Teknik Enstitüler; Kanada’da Kanada Community Kolejleri Birliği(ACCC)’ne üye 175 ortaöğretim sonrası eğitim kurumları olup ticaret, sanayi ve kamu hizmeti  öğretim programları sunmaktadır. Bu tür okullar 2 yıllık meslek yüksekokulu niteliğinde olup birçok meslek programı için diploma verir. 

Bu tür okulların bir özelliği de ders müfredatlarının sektör ve işverenlerin taleplerine uygun olarak düzenlenmesidir. Okulların çoğu ISO belgesine sahiptir. Programlar eylül ve ocak aylarında başlar.

Kariyer Kolejleri; bu okullar özel okul statüsünde olup tamamen iş dünyasına yönelik kısa süreli eğitimler verirler. Bu tarz okullardan eğitim sonrası işletmecilik, bilgisayar ve büro yönetimi gibi konularda diploma yada sertifika programları alabilirsiniz.

Başvurular Ne zaman ve Nasıl?

Kanada Kolejlerine başvurular bir önceki senenin eylül ayından itibaren yapılabilir ama pek çok okul online başvurularını ekim-kasım aylarında açmaktadır. Fakat kontenjanlar dahilinde öğrenciler, nisan hatta bazen mayıs ayına kadar başvurularını yapabilmektedir. Bu sebeple CANADEMY Yurt Dışı Eğitim ve Akademik Danışmanlık ile irtibat kurup ÜCRETSİZ olarak başvuru süreci ile ilgili en güncel bilgileri alabilirsiniz.

Program kayıtlarıyla ilgili her türlü bilginin sağlanmasından, başvurularınızın yapılmasına, kalacak yerinizin ayarlanmasından, uçak biletinizin temini ve Kanada’da havaalanında karşılama ve gideceğiniz adrese bırakma organizasyonunu ayarlamaya kadar tüm işlemleriniz CANADEMY Yurt Dışı Eğitim ve Akademik Danışmanlık tarafından ÜCRETSİZ yapılmaktadır.

Menü