fbpx

MBA Programı

CANADEMY Yurt Dışı Eğitim ve Akademik Danışmanlık olarak bizler, öğrencilerimize dünyanın en gelişmiş ülkelerinden biri olan Kanada’da MBA eğitimi almanız için dünyanın en kaliteli okulları ile aranızda köprü olmayı amaç edindik.

“İşletme Yüksek Lisansı” olarak bilinen MBA, eğitimde öncü ülkelerde ortak kabul görmüş tek program olarak önemini korumaktadır.

Türkiye’de özellikle alanında uzman kişilerin yöneticilik vasfı kazanmak için öncelikli tercihi olan MBA, aynı zamanda kurumsal iş hayatındaki profesyoneller ve kariyerini geliştirmek isteyenlerce de talep görüyor.

Her okulun kabul şartları değişkenlik gösterir fakat MBA programlarına kayıt için şu ana şartlar gözetilir:

MBA başvurusu için IELTS’den en az 6.5 veya TOELF IBT’den en az 85 puan istenmektedir. Bununla birlikte not ortalaması ve iş deneyimi de önemlidir.

En az iki akademik referansınızla birlikte eğitimden beklentilerinizi içeren ve sizi de anlatan özenli bir CV hazırlamanız gerekiyor.

Birçok üniversite MBA için en az iki yıl iş deneyimi kriteri arıyor. İş deneyimi istediği gibi bazı üniversiteler iş deneyimi olmadan da kabul etmektedir.

GMAT puanınız MBA programı için önemli. Okul ortalamanızın iyi olmadığı durumlarda GMAT skoru ve başarılı iş deneyimi özellikleriniz, MBA programına kabulünüz için önemli kriter olabiliyor. GMAT skoru olmadan da kabul veren üniversiteler mevcut.

Dil seviyesi ve/veya önceki eğitimi MBA için uygun olmayanlar özellikle Pre-MBA dediğimiz MBA programına hazırlayan programlar mevcuttur.

MBA ücretleri 24.000 ile 36.000 CAD arası değişmektedir.

Nasıl ve Ne zaman Başvurabilirim?

MBA programları, programa ve okula göre değişmektedir. Bu sebeple CANADEMY Yurt Dışı Eğitim ve Akademik Danışmanlık ile irtibat kurup ÜCRETSiZ olarak başvuru süreci ile ilgili en güncel bilgileri alabilirsiniz.

Program kayıtlarıyla ilgili her türlü bilginin sağlanmasından, başvurularınızın yapılmasına, kalacak yerinizin ayarlanmasından, uçak biletinizin temini ve Kanada’da havaalanında karşılama ve gideceğiniz adrese bırakma organizasyonunu ayarlamaya kadar tüm işlemleriniz CANADEMY Yurt Dışı Eğitim ve Akademik Danışmanlık tarafından ÜCRETSİZ yapılmaktadır.

Menü