fbpx

Yaz Okulları

Yaz okulları, öğrencilerin yaş gruplarına ve seviyelerine göre ayrılmış eğitim ve aktivitelerden oluşmaktadır. Organizasyonlar genellikle üniversite ya da kolej kampüslerinde gerçekleştirilmekte, yer yer dil okulları binaları da yaz okuluna katılan öğrencileri ağırlamaktadır. Öğrencilerin yabancı dil seviyelerine göre gruplandırıldıkları yaz okulları, ana dili öğrencilerin bulundukları ülkenin dilinde olan öğretmenler aracılığıyla öğrencilerine en kısa sürede, en iyi derecede yabancı dil eğitimi sunmaktadır.

Dersler;

Haftada 20 ders olarak programlandırılmıştır. İsteğe göre ders süreleri haftada 30 ders olarak da değiştirilebilir. Derslerin içeriğinde konuşma, okuma, yazma, dinleme gibi temel dil pratikleri yer almaktadır. Öğrenciler yabancı dili sadece derslerde değil, ders bitiminde yapılan çeşitli aktivitelerle de geliştirebilmektedir. Yaz okullarında öğrencilerin derslerde kullandıkları eğitim materyalleri okullar tarafından temin edilmektedir.

Okul Sonunda Sertifika ödülü;

Öğrencilerin en çok tercih ettikleri lokasyonlar, Amerika, Kanada, İngiltere, Malta gibi ülkelerdir. Bu ülkeler dünyanın her yerinden 18 yaş altı öğrencileri yaz okullarına davet etmektedir. Bu öğrenciler eğitim süresi bitiminde sertifikayla ödüllendirmektedir. Bu sertifikalar 18 yaş altı öğrencilere eğitim hayatlarında büyük bir avantaj sağlamaktadır.

Geziler, Spor etkinlikleri, Aktiviteler;

Yaz okulu programlarının ders harici aktiviteleri hem gezilerden hem de çeşitli spor etkinliklerinden oluşmaktadır. Aktivite programları, öğrencilerin gittikleri ülkeye göre değişiklik göstermektedir. Örneğin, Kanada için öğrenciler buz hokeyi tercih ederken, Avustralya’da su sporları tercih edilir. Öğrenciler aynı zamanda bulundukları şehrin önemli tarihî ve turistik yerlerini gezerek zengin bir faaliyet programı da almış olurlar. Ayrıca hafta sonları civar şehirlere günübirlik geziler düzenlenmektedir.

 Başvurular Ne zaman ve Nasıl?

Yaz okulu programı kayıtları için sene başında organizasyonun yapılması önerilir. Yaz programları kontenjanları, diğer programlara göre daha sınırlıdır. Yaz Programı kayıtlarıyla ilgili her türlü bilginin sağlanmasından, başvurularınızın yapılmasına, kalacak yerinizin ayarlanmasından, uçak biletinizin temini ve gittiğiniz ülkede havaalanında karşılama ve gideceğiniz adrese bırakma organizasyonunu ayarlamaya kadar tüm işlemleriniz CANADEMY Yurt Dışı Eğitim ve Danışmanlık tarafından ÜCRETSİZ yapılmaktadır.

Menü